PLANY IGTD. USTALENIA RADY Z 10 KWIETNIA 2016.

Plany IGTD. Ustalenia Rady z 10 kwietnia 2016.

Szanowni Państwo.
  Koledzy, członkowie IGTD.  W ostatnią niedzielę 10 kwietnia 2016 roku odbyło się pierwsze po wyborach posiedzenie Rady Izby. Organizacja do której przynależycie cały czas prężnie działała lecz informacja o tych działaniach nie była wystarczająca. Chcemy to zmienić. Obecnie pracujemy nad aktualizacją strony internetowej oraz nad wizerunkiem Izby w sieci.  Z wielu stron środowisko techników pyta co organizacja robi dla nich. Otóż robi i od tej pory będzie o tym informować. Ale informacja to jedno a drugie to realne działania. Jak z różnych stron słyszycie cały czas wszyscy mamy problem z rejestracjami w URPL. Większość z nas dokonała rejestracji, ale okazało się że coś pozostało do wyjaśnienia , a na to wszystko wchodzą zmiany w ustawie.  Dokładnie opiszemy to w innej wiadomości.  Do tej pory uzyskanie jakichkolwiek konkretnych informacji z URPL czy Ministerstwa Zdrowia było bardzo trudne. Dzisiaj też nie jest to łatwe, lecz rozpoczynamy bardzo konkretny dialog z władzami URPL, serię spotkań mającą doprowadzić w końcu do ujednolicenia stanowiska. Plany Izby nie ograniczają się tylko do tego tematu. Podjęte zostały wstępne rozmowy z wieloma firmami handlowymi dotyczące współpracy a docelowo zapewnienie naszym członkom ulg czy zniżek zakupowych. Powstał plan zorganizowania serii szkoleń zawodowych. Nie chcemy powielać naszych kolegów z PTTD ale poza tematyka techniczną jest potrzeba rozwinięcia tematu w zakresach naszych umiejętności poruszania się w świecie biznesu, kontaktów ze środowiskiem lekarskim, czy naszej asertywności. Tu jest pole działania Izby. Ponadto chcemy rozwinąć współpracę z naszymi krajowymi partnerami takimi jak PTTD czy PTTO oraz zagranicznymi organizacjami zrzeszającymi techników dentystycznych.  To jest duży skrót naszych planów. Działajmy wspólnie, aby żyło nam się lepiej.
RADA IGTD